Bruntálské “šedesátky”.

Bruntálské šedesátky „O Zubatou žábu“ – 12. 8. 2023

Bruntálské šedesátky proběhly ve sportovním areálu ZŠ Bruntál Jesenická, jednalo se o osmý ročník.
Bruntálské šedesátky byly tradičně zařazeny do krajského seriálu závodů v běhu na 60m překážek Slezský pohár. Z letošního ročníku Bruntálských šedesátek byla možnost se kvalifikovat na mistroství ČR v běhu na 60m překážek do Brna, které letos proběhne 23. 9. 2023. Této šance využil i domácí závodník z Bruntálu Petr Berky, který se kvalifikoval na zmíněné MČR. Letošního závodu se zúčastnilo celkem 129 dětí z celé České a Slovenské republiky.
V letošním roce nám přálo počasí a viděli jsme neskutečné výkony.
Zubatou žábu si domu odvezli za celkové vítězství v závodu tito závodníci:
• Kat. mladších dívek Guřanová Valerie SDH Bobrovníky
• Kat. mladších chlapců Konečný Václav SDH Výrava
• Kat. starších dívek Švachová Viktorie SDH Neplachovice
• Kat. starších chlapců Guřan Šimon SDH Bobrovníky
V letošním roce se přepisovala historie Bruntálských šedesátek, jelikož jsme byli svědky posunutí rekordů dráhy ve třech kategoriích.
Začnu kategorií starší dívky, kde Petra Mazzoliny v semifinálovém rozběhu překonala časem 11,19 s rekord dráhy z roku 2019 T. Chovancové z Raškovic. Kategorie mladších a starších chlapců byla provázána díky Šimonovi Guřanovi, který
startoval již v kategorii starších chlapců, ale byl stále do tohoto ročníku rekordmanem dráhy v kategorii mladších chlapců. Jeho rekord letos překonal suverén letošní sezóny Ondřej Slavický časem 13,16 s.
Odměnu za překonání rekordu Ondrovi předal bývalý rekordman této věkové kategorie Šimon Guřan.
Ve straších chlapcích se po celých 6 letech povedlo překonat rekord dráhy z roku 2017, který zaběhl Jiří Červinka časem 11,19 s, komu jinému než Šimonovi Guřanovi. Ten stanovil nový rekord dráhy v kategorii starších chlapců na čas 11,15 s.
Celkem letošní ročník Bruntálských šedesátek měl rozpočet 48149 Kč. Díky městu Bruntál, OSH Bruntál a dalším sponzorům se povedlo tuto částku pokrýt. Všichni závodnici obdrželi odměny a ti nejlepší měli velkou radost z poháru, medailí, plaket… a to je k nezaplacení.
Letošní ročník podpořily i firmy Havlík tyčinky, restaurace Kat, KAIVINKONE, pivovar Hasič, Rekont a také HZS MSK.
Letošní ročník přilákal nejlepší závodníky nejen z ČR, ale přijeli i závodnici ze Spišské Nové Vsi, kteří jsou mezi špičkou na Slovensku. Byli jsme svědkem neuvěřitelných výkonu s elektrizující atmosférou.
Všem partnerům, sponzorům, organizátorům, závodníkům a jejich trenérům velké díky za tento zážitek.
To byly letos Bruntálské šedesátky.

Karel Skotnica, SDH Staré Heřminovy

Comments are closed.